Skoči na glavno vsebino

V sredo, 21. 4., in četrtek, 22. 4. 2021, so petošolci izvedli zanimiv naravoslovni dan. Na pomoč je priskočila učiteljica kemije in biologije Mirjam Bizjak, ki je za uvod predstavila delo kemika, opozorila na pomen varnosti pri izvajanju poskusov in pokazala nekaj osnovnih kemijskih pripomočkih. Njeno znanje je bilo dobrodošlo tudi pri razlagi poskusov, saj brez “zakaj” in “zato” poskusi nimajo velikega smisla.

Učenci so v skupinah izvedli osem preprostih poskusov, ki so bili dani kot izziv. Najprej so se izziva lotili sami in pokazali veliko iznajdljivosti. Sledil je ogled kratkega videoposnetka z rešitvijo in razlago. Za vsak poskus so napisali postopek, ugotovitve in narisali skico.

Za dvig motivacije in navdušenje je skrbela učiteljica Mirjam z atraktivnimi poskusi. 

Oglejte si, kako zabavno in poučno je bilo.

Zapisala Mojca Florjančič 

Dostopnost