Skoči na glavno vsebino

Naša majhna in izjemno raznolika dežela leži na stičišču štirih evropskih naravnih enot – Alp, Panonske kotline, Dinarskega gorstva in Sredozemlja. Kljub sosedstvu večjih narodov nam je skozi zgodovino uspelo ohraniti svoj jezik in razviti lastno kulturo. Slovenska pokrajina čuva obilje raznolikosti in lepot tudi v umetniških delih. Ta zakladnica neprestano narašča. Očuvana za naslednje rodove pa je le tedaj, če se o njej učimo v šoli in jo poustvarjamo.

Ob zaključku šolskega leta smo s prireditvijo obeležili dogodke pred tridesetimi leti, ko je Slovenija postala samostojna in neodvisna država. Naravno in kulturno dediščino Slovenije smo predstavili s petjem, plesom, igranjem na glasbila, prek literature in z raziskovanjem.

V času, zaznamovanem z epidemijo koronavirusne bolezni, smo zaključno prireditev vnaprej posneli. Je poklon domovini in njenim lepotam. Ob koncu smo izpostavili tudi dosežke učencev na tekmovanjih iz znanja in podelili priznanja za odličnost.

Zapisali: Erika Bizjak in Martina Kozorog Kenda

Dostopnost