Skoči na glavno vsebino

Zadnji šolski dnevi so bili pestri. Prvošolci smo obiskali kmetijo Petra Lebana – pri Tofcu na Stopcu. Pričakala sta nas skupaj z ženo Anamarijo. Najprej smo si gledali moderniziran hlev, mlekarno, prostor za molžo in mlin za koruzo. Učenci so nahranili več kot 40 glav goveda in razdelili celo balo sena. To je bilo navdušenja! Zunaj smo si ogledali delovne stroje in priključke za obdelavo zemlje. Gostiteljema smo v zahvalo zapeli pesmico. Nazaj grede smo si ogledali še rezbarsko zbirko gospoda Francija Lipužiča, ki rezbari in obdeluje razne v naravi najdene rogovile. Učenci so odprtih ust poslušali zgodbice o nastajanju lesenih skulptur.

Teden dni pred koncem pouka smo izvedli še zadnji športni dan. To so bile vodne igre v zalivu pri Modrejcah in delavnica s terapevtskim kužkom Luno iz društva Tačke pomagačke, ki jo je izvedla gospa Cvetka Gorjan, vodja Goriške enote Tačk pomagačk. Otrokom je predstavila, kako skrbimo za psa (pobiranje iztrebkov, hranjenje, čiščenje), kako se moramo psom približati, da nas spoznajo, kako izpolnjujejo določena navodila (da tačko, se pokotali, prinese igračko …) in kakšna je sploh vloga terapevtskega psa. “O, ko bi mi imeli takega v razredu!” je bilo med drugim slišati. Nekaj utrinkov si oglejte TUKAJ.

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost