Skoči na glavno vsebino

V četrtek smo se učenci in učiteljici 3. a in 3. e odpravili na obisk h grofu na Kozlov rob.

Prvi del poti smo opravili z avtobusom, nato pa s tolminske avtobusne postaje pot nadaljevali peš. Ob poti na Kozlov rob smo si ogledali učne table in spoznali marsikaj novega. Na vrhu nas je pričakal čudovit razgled na jesensko obarvane okoliške vršace, zaradi goste megle pod nami pa smo imeli občutek, da hodimo nad oblaki. Po krajšem počitku, malici in obvezni blagovni izmenjavi dobrot med učenci, je sledilo kratko raziskovanje ruševin gradu. Bujna domišljija učencev je privrela na plano in kmalu smo se sprehajali med grofi in groficami, grajskimi slugami ter raziskovanje zaključili v grajski ječi. 

Še dobro, da grajskega ječarja ta dan ni bilo na delu in smo lahko pot prosto nadaljevali nazaj proti Tolminu in sotočju Tolminke in Soče. Tam smo zopet naredili krajši postanek, popili požirek vode in pojedli košček čokolade ter se nato ob Soči odpravili nazaj proti Mostu na Soči.

Zapisala Tajda Vidič

Dostopnost