Skoči na glavno vsebino

Na PŠ Šent. Gora smo že v petek, 4. 2., slovesno počastili slovenski kulturni praznik.

Najprej so si učenci  ogledali videoposnetek prireditve, ki so jo pripravili učenci predmetne stopnje. Med nastopajočimi in avtorji likovnih del so prepoznali kar nekaj naših nekdanjih učencev. Na koncu so vsem glasno zaploskali in se strinjali, da je bila prireditev zanimiva, domiselna in poučna.

Tudi sami so pod vodstvom učiteljic pripravili bogat program za našo interno prireditev. V prvem delu  so  recitirali hudomušne pesmice različnih slovenskih avtorjev.

Prvošolce in drugošolce so navdušile pesmice Miroslava Košute iz zbirke Medved z miško na rami.  Nekaj so jih povezali v pripoved o medvedu in miški.

Recitacije so prepletli s pevskimi točkami, ki so jih popestrili  s spremljavo na Orffovih instrumentih.

V zadnjem delu pa so se predstavili  naši muzikanti, ki se učijo igranja na različne instrumente. Tako smo poslušali violinistko Zalo in flavtistko Julijo. Zadonel je Lovrov bariton, nežno pa so zazvenele Brinine ukulele. Za konec je še Ožbej raztegnil svoj meh, da so se vesele viže razlegale po celi šoli.

Zadovoljni s svojimi nastopi ter ponosni na  sošolce – muzikante, so se učenci poslovili do naslednje srede.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek

     

     

     

Dostopnost