Skoči na glavno vsebino

V 2. a smo se v petek, dan pred zimskimi počitnicami, odpravili na športni dan, ki je bil obarvan s preteklostjo, saj se v šoli že dva tedna učimo o tem, kako je bilo nekoč. Z avtobusom smo se odpeljali do Tolmina. Namenili smo se na Kozlov rob, da si ogledamo ostaline preteklosti. Na poti do vznožja smo se ustavili ob spomeniku padlima vojakoma v 2. svetovni vojni in si zaželeli, da takih spomenikov v prihodnosti ne bo treba več postavljati. Ko smo se začeli vzpenjati,  nam je tristoletno drevo pripovedovalo o tem, kako je raslo v različnih časih in različnih državah in vendar vedno na enem mestu. Videli smo bunker, ki nas spominja na 1. svetovno vojno, opazovali smo 200 milijonov let staro kamnino, na vrhu pa smo razmišljali o tem, koliko so stari ostanki gradu in kdo je živel na gradu.  Po dobri malici smo se naužili lepega razgleda in se čudili, da smo se kar visoko povzpeli. Potem smo iskali skriti zaklad in za zaključek zaplesali še dva plesa iz preteklosti tako, da je bilo doživetij polna mera. Tudi povratek z avtobusom nazaj do šole je bil za večino učencev zanimiva, nevsakdanja izkušnja. Po izletu smo enotno ugotavljali, da je bilo lepo, zabavno in poučno.

Za drugošolce zapisala Helena Bizalj

Dostopnost