Skoči na glavno vsebino

Res, za mostarske prvošolce in drugošolce je bil izlet kar pravo potovanje. Potovanje po dolinah, mimo številnih travnikov in polj, skozi vasi in mesta in nazadnje še po avtocesti do Ljubljane. V živalskem vrtu pa najprej do morskega leva, opic, surikat, domačih živali … Sledilo je strokovno vodenje, kjer so izvedeli nekaj več o levu, žirafi, indijski kravi. V notranjih prostorih, kjer se nahajajo terariji, pa so se drugošolci od blizu spoznali še s kačo in žabo. Kdor je želel, je lahko kačo pobožal ali pa si jo dal celo okoli vratu. Prvošolci pa so se srečali z agamo in močeradom. Sledil je ogled še ostalih živali v vrtu. Za konec so si privoščili še malico in sladoled, da so se ohladili od vseh doživetij in vročega, poletno raziskovalnega dneva. Vožnjo proti domu so si popestrili s petjem, pogovori, besednimi verigami …

Zapisali: Helena Bizalj in Urška Hrast

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

Dostopnost