Skoči na glavno vsebino

Letos so se pripravljali na tekmovanje učenci in učenke 1. a in 2. a razreda. Predhodno so izvedli nekaj poskusov in se pri tem veliko naučili. Prvošolčki so z mentorico Urško Hrast čofotali po lužah, pihali vanje, da so ustvarili valovanje, mešali so tekočine ter ugotavljali, odkod prihaja zvok in kaj slišimo, če zapremo oči.

Drugošolci so se z mentorico Heleno Bizalj ugotavljali, kako se sušijo luže in kam odteka voda, če površina ni ravna, zakaj  in kako hitro prižgana svečka ugasne, če čeznjo poveznemo narobe obrnjen kozarec ter s tipom preizkušali, kateri predmeti so skriti v vrečki.

V aprilu je sledilo tekmovanje iz znanja teh vsebin. Najboljši so prejeli priznanja Kresnička. Eneju Malniču, Brini Kovačič, Tinkari Taljat in Blažu Zlatoperju iz 1. a ter Oliviji Levpušček, Evi Munih, Karolini Taljat, Anžetu Levpuščku, Lenartu Hrastu, Sari Lipušček in Tilnu Šuligoju iz 2. a bosta mentorici ob zaključku tega šolskega leta podelili ta prejeta priznanja.

 

Zapisala: Urška K. Mavrar

Dostopnost