Skoči na glavno vsebino

Lepo poletno jutro, sendviči so v nahrbtnikih in 2. a se je podal skupaj s svojima učiteljicama na zadnji športni dan, na pohod v Gorenji Log. Poglejte, ribe v Idrijci, pa kako velike so! Katero je pa to drevo? O, pa še užitne, sladke plodove ima. To je murva. Kako pa je nastal prvi čaj? To smo izvedeli pod mogočno, opojno dišečo lipo. Kako ljubke, lesene hišice! O, poglej reko. A je Sava Bohinjka? Ne, to je Soča. Malo naprej smo opazovali ruševine stare hiše. In že smo pri Ini doma. Nono, nona, bonbončki, kokoške, ovčke in Bela…Gremo naprej mimo velikega sadovnjaka, muflona, o ne, velikega kozla…in že smo v Logu. Našli smo čas tudi za igro. Vračamo se in med potjo najdemo tudi čas za klepet in veliko razposajenega smeha. Glej, smo že nazaj. Katera stavba je naša šola? Lep dopoldan smo preživeli. Inin nono je to pot prehodil vsak dan, ko je hodil v šolo na Most na Soči.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost