Skoči na glavno vsebino

Teden otroka so učenci PŠ Podmelec in tudi bodoče tri prvošolke pričeli z zelo zanimivo predstavitvijo življenja Inuitov. Obiskala jih je gospa Andreja, ki je pri njih nekaj časa živela in njihov način življenja dodobra spoznala. Najprej so si ogledali diapozitive o ljudeh, živalih in bivališčih. Nato so učiteljico oblekli v mamo Eskimko ter si tudi sami nadeli tople rokavice, nogavice in čevlje, zavili so se tudi v toplo kožo severnega jelena. Poskusili so poseben kruh Inuitov in se strinjali, da je naš kruh najboljši. Spoznali so nekaj inuitskih besed ter njihovo abecedo in pisavo. Ker je ura res hitro zbežala in je bil tu že čas za kosilo, je za delavnice zmanjkalo časa, zato bodo učenci ob koncu tedna še nekaj ur posvetili ustvarjanju na temo.

za PŠ Podmelec, Andrejka

                     

 

 

Dostopnost