Skoči na glavno vsebino

Učencem 3. in 4.r iz Podmelca, Šentviške Gore in Trebuše bo 4. oktober zagotovo ostal še dolgo v spominu. V gledališču v Novi Gorici smo si ogledali čudovito predstavo Čarovnik iz Oza.
V predstavi smo zelo uživali in bili navdušeni nad kostumi, sceno ter svetlobnimi in zvočnimi efekti. Na trenutke je bila zgodba zelo napeta, a ker smo bili v družbi sošolcev in vedeli, da se bo vse srečno končalo, nas ni bilo strah. Igralci so nas presenetili tudi s tem, da so občasno prišli med nas gledalce. Občudovali smo Dorotejo, ki je imela veliko besedila, saj je bila glavna junakinja.
Zgodba se je srečno končala: strašilo je ugotovilo, da ima možgane, Pločevinko je začutil, da ima srce, Lev je postal pogumen, Doroteja pa je po zaslugi Glinde, vzhodne vešče in čarobnih čeveljčkov prišla domov. Bila je zelo vesela, saj je povsod lepo, a najlepše doma.

Gledati predstavo v gledališču je res posebno doživetje, zato bi si želeli, da bi si vsako leto lahko ogledati eno.
Še en pozdrav izpred gledališča. Notri se žal fotografirati ne sme.

Zapisali učenci 3. in 4.r PŠ Šentviška Gora, objavila: učiteljica Erika

Dostopnost