Učenci PŠ Podmelec in otroci vrtca so se preizkusili v vaji evakuacije. Ob pomoči gasilcev PGD Kneža so jo izvedli tako, kot se je od njih pričakovalo in za to si zaslužijo vse pohvale. Za nagrado so se podali na Knežo, kjer so si ogledali gasilski dom, spoznali delo gasilcev in njihovo opremo. Ugotovili so, kako ravnati z elektronskimi napravami, ki vsebujejo baterije ter kako ravnati v primeru eksplozije le – teh. Gasilci so jim prikazali tudi, kaj se zgodi, če goreče olje polijemo z vodo in kako primerno ravnamo, če se kaj takega zgodi v domači kuhinji. Sledil je posladek in vrnitev v šolo. Gasilcem se iskreno zahvaljujemo, ker so si vzeli čas ter se izkazali kot srčni ljudje tudi pri delu z otroki.

za PŠ Podmelec, Andrejka