Skoči na glavno vsebino

Februar je kratek, a niti malo dolgočasen mesec. Preden smo se odpravili na zimske počitnice, smo kar ves teden namenili prazniku – Prešernovemu dnevu. Otroci so kot pravi umetniki risali njegov portret s pomočjo kave, za podlago pa so dobili njegov rokopis Zdravljice. Z zanimanjem so prisluhnili pesmi o lepi Vidi in interpretaciji le-te. Posladkali smo se s figami, namočenimi v čokolado, saj je bil naš veliki pesnik vendarle znan kot dr. Fig. Na kulturni dan smo se udeležili šolske prireditve, na kateri so nas starejši učenci popeljali skozi vse kitice prej omenjene Zdravljice. Kulturni dan smo nadaljevali v svoji učilnici, kjer smo se predstavili z dramatizacijo zgodbe o Dobrem snežaku. V goste smo povabili drugošolce, četrtošolce in krtke.

Drugi del meseca pa že naznanja bližajoči se PUST. Našo garderobo krasijo kurenti, saj učiteljica Saša prihaja iz tistega konca Slovenije, kjer je tradicija kurentovanja še kako prisotna. Prisluhnili smo tudi slovenski ljudski pripovedi Kurent, ki je bila podlaga za ustvarjanje likovnega motiva. Zdaj pa nestrpno čakamo, da pride tisti dan, ko bomo sebe skrili ter miške, Elze, kavboje in kdove koga še na plan potegnili!

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost