Skoči na glavno vsebino

Na pustni torek so tudi učilnico 1. a zasedle raznobarvne maškare. Najprej smo si vsako ogledali, nato pa smo se pogovarjali še o tradicionalnih slovenskih pustnih maskah. To so: škoromati, kurenti, drežniški pustovi, cerkniške maškare in laufarji.

Učenci so povedali, da jim je pri praznovanju pusta najbolj všeč to, da hodijo našemljeni po hišah in tako dobijo veliko sladkarij. Radi si ogledajo tudi pustne sprevode. Pogovorili smo se o tem, da večji sprevodi potekajo po več slovenskih krajih (Kranj, Šenčur, Cerknica, Ptuj, Ljubljana, Cerkno …) in po svetu (Benetke – Italija, Brazilija …).

Tudi uro športa smo imeli kar v kostumih; nekateri so rajali ob glasbi, drugi so igrali nogomet. Za malico smo se posladkali s krofi, nato pa krenili na sprehod po Mostu na Soči. Veseli smo bili tudi kurentov, ki so nas obiskali.

Prikupne prvošolske maškare si oglejte TU.

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost