Skoči na glavno vsebino

Pustni torek je bil že prve šolske ure bolj sproščen. Učenci so izdelovali klovne za okrasitev razreda, reševali matematične pustne naloge ter spoznavali pustne običaje po Sloveniji in kako so pustovali na Planoti nekoč. Reševali so še februarski eko kviz.

Po tretji uri pa so učence in učiteljice zamenjale maškare. Bile so zelo raznolike. Do kosila se je pustni sprevod letos odpravil proti vasi  Polje. Že pri dvorani so srečali sprevod manjših maškar in treh Tačk na patrulji.  V Polju so se ustavili pri  domačijah zajčka, klovna, kavbojke in Kekca, zapeli pustne pesmi ter zaželeli dobro letino.  Presenetili so tudi vzgojiteljico Slavko.

Po kosilu pa je sprevod maškar krenil še do Zakraja, od koder so  bili policist, nindža  in pikapolonica. Tudi tam so pri hišah zapeli ter zaželeli dobro letino. V zahvalo so jih pogostili s štraubi.

Ne vemo, ali so bile maškare dovolj glasne, da so odgnale zimo.

Za PŠ Šent. Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

     

     

     

Dostopnost