Skoči na glavno vsebino

V torek, 18. 4. 2023, so imeli tretješolci tehniški dan. Obiskala sta nas delavca, Hana in Elvir, iz podjetja Salonit Anhovo.

Hana je učencem najprej predstavila s čim vse se v podjetju ukvarjajo, kako izdelujejo cement in katere stroje pri tem potrebujejo. Nato pa se je začela prava delavnica in mešanje betona kar v razredu. Najprej je bilo treba izrezane modele zalepiti v kalupe in pripraviti pravo mešanico betona. Elvir nam je vse sestavine, preden jih je zmešal skupaj, podrobno predstavil. Ko je bila masa ravno prav tekoča, so jo učenci z leseno žličko začeli vlivati v izdelane kalupe. Počakati smo morali skoraj en teden, da se je masa v kalupih strdila. Danes smo kalupe odkrili, jih očistili in bili zelo zadovoljni s končnim izdelkom.

Kako je potekalo ustvarjanje z ART betonom, si lahko ogledate sami.

Zapisala Ana Selinec Kozorog

Dostopnost