Skoči na glavno vsebino

Ni sile v življenju, ki lahko ubije vaš talent! ” sta na literarno-glasbenem srečanju učencem sporočala dr. Igor Saksida in Rok Terkaj – Trkaj v petek, 19. maja 2023.

   

Prvo srečanje je bilo namenjeno učencem od 5. do 9. razreda. Navdušila sta s pesmimi Dihi z mano, Dekletom, Žebljarska, Novice, Glosa in drugimi iz uspešnice Kla kla klasika (MkZ, 2017), ki ponuja izbor slovenske poezije v raperski predelavi.

Drugo srečanje, namenjeno učencem od 1. do 4. razreda, je prav tako z rap glasbo iz uspešnice Repki popeljalo v ritme poezije, petje in ples. Učenci podružnične šole Šentviška Gora so napisali: “Bilo je zelooo zabavno, živahno, rapersko, veselo, zanimivo, smešno, poučno, glasno in  kulsko. Najbolj so nam bile všeč pesmi – rapi Super mravlja, Abeceda, Zakaj in Le pogumno. Ugotovili smo, da pesmi niso le zabavne, ampak imajo tudi globlje sporočilo: imeti se moramo radi, biti moramo prijazni do drugih in da skupaj zmoremo vse. ”

Še nekaj vtisov učenk in učenca iz 8. A razreda o dogodku:

  • Trkaj je bil res zanimiv, občudujem njegovo pozitivo in njegov pogled na svet. Saksido bi pa vsak imel za svojega profesorja. Ana Jordan
  • Nastop mi je bil všeč, čeprav mi rap ni  najboljša zvrst glasbe. Lepo mi je bilo, da sta se potrudila za nas in naredila ta dogodek. Všeč mi je, da ima Trkaj zelo poučna besedil, tudi za male otroke. In razmišlja zelo pozitivno! Maša Mlinar
  • Meni je bilo zelo všeč saj tudi sama poslušam Trkaja in sem njegova velika “fenica”. Ta nastop me je predvsem navdušil z vsemi rapi in rimami, ki jih je povedal. Ula Vengus Mencinger
  • Današnji nastop Trkaja je bil zanimiv in zabaven. Prvič sem slišal za njega. Najboljši del je bil, ko je prišel na oder pomočnik iz publike. Zanimivo je bilo, kako lahko “zrepa” vsako besedo. Igor Saksida je bil zelo smešen, kljub temu da je profesor. Oto Muznik

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Tonski mojster: Rok Kaltnekar

Foto: Mirko Kavčič

Dostopnost