Skoči na glavno vsebino

Učenci 1. a in 2. a smo imeli v četrtek, 15. junija, čudovito zaključno ekskurzijo v Kekčevi deželi. Najprej smo se okrepčali ob jezeru Jasna v Kranjski Gori, nato pa nas je Bedanc bus odpeljal v skrivni kotiček v objemu gora, kjer je Kekec doma. Ne rečemo, da nas ni bilo malce strah srečanja z Bedancem, a to, da smo rešili ujeto Mojco poleg smrčečega in grozečega možakarja, pove, kako pogumni smo bili! Obiskali smo tudi Brinceljna in teto Pehto. Slednja je bila prav prijazna, saj nam je ponudila čaj in pecivo. Pa Kekec, kako smo skupaj peli! On nam je povedal skrivnost, ki je ne izdamo nikomur, niti učiteljicam. Bedanca nam je za tri dni uspelo ugnati pod Špik, tako da je v deželici ob reki Pišnici zdaj varno. Naš dan si oglejte TU.

Zapisala: Urška Hrast

 

Dostopnost