Skoči na glavno vsebino

V predzadnjem tednu  šolskega leta je učence vsak dan presenetilo posebno doživetje.

V ponedeljek so v 1. in 2. razred prišli na obisk bodoči prvošolci. Prvošolci so jim pokazali svoje zvezke in delavne zvezke ter povedali, kaj se učijo.  Skupaj so poslušali pravljico Leteča hišica ter nato iz odpadne embalaže ustvarjali  v  skupinah.

V torek je že takoj zjutraj medicinska sestra Ana trem učencem, ki so imeli same točke v akciji za čiste zobe, podelila bogate nagrade in pohvale.  Po kosilu pa  je  četrtošolka Valentina pripeljala na obisk družinsko prijateljico gospo Anjo, ki kvačka, kleklja ter ustvarja različne zanimive izdelke. Nekaj jih je prinesla tudi pokazat. Učenci so izdelali simpatičnega polžka. Tiste, ki so ostale dlje, pa so si skvačkale ogrlice in zapestnice ali pa se učile vozlov za makrame pri četrtošolki Juliji.

V sredo so se s planinsko vodnico Majdo Pagon odpravili na pohod k slapu Beri, v četrtek pa vsak na svoj konec na zaključne ekskurzije.

V petek je učence na podelitvi priznanj za osvojeno bralno značko ponovno obiskala pesnica Zvezdana Majhen.

O zadnjih treh dogodkih boste več izvedeli v  posebnih novicah.

Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

     

     

    

 

Dostopnost