Skoči na glavno vsebino

Učenci PŠ Šentviška Gora so vsako leto radovedni, kam jih bo ob koncu šolskega leta odpeljala na pohod planinska vodnica Majda Pagon. Letos je bil cilj slap Beri nad Poljubinjem.

Majda jih je pričakala na avtobusni postaji v Tolminu. Pot jih je vodila čez stari mestni trg, mimo šolskega centra do Sotočja. Majda jim je po poti povedala veliko zanimivega. Videli so, kako gradijo most čez Tolminko za novo obvoznico. Prečkali so Tolminko in cesto ter se čez poljubinjsko polje odpravili do vasi Poljubinj. Nato pa jih je čakalo še približno pol ure poti ob potoku Godiča do slapa Beri. Pot se je izplačala zaradi lepega pogleda na slap ter prijetnega šumenja padajoče vode. Majda jim je svetovala, naj pridejo še kdaj, morda z družino, okrog štirih popoldne, ko v sončnem vremenu nad slapom nastane mavrica.

Majdi se toplo zahvaljujemo, ker si vsako leto vzame čas za nas, da z njo spoznavamo  nove poti in čudovite kotičke ter da z nami med potjo deli  razne zgodbe.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek

     

     

     

 

Dostopnost