Skoči na glavno vsebino

V sončnem jutru smo se odpravili proti Gorenjemu Logu. Najprej smo v Idrijci občudovali jato velikih rib mren, kot nam je kasneje pojasnil ribič, Liamov dedek, pri katerem smo se na povabilo Liamove mame ustavili. Na dvorišču hiše so nas okrepčali s sadjem, sokom in piškoti, sledil pa je ogled zanimive razstave rib in drugih trofej, saj je Liamov dedek tudi lovec. Zahvalili smo za gostoljubje in se odpravili naprej proti Logu. Med potjo smo opazili mnogo zanimivh rastlin, živali in stvari (murva, kresničevje, ovce, koze, žabe, pegatke, oslički, muzej na prostem, lepe lipe lepo dišeče…) in videli smo še kje domujeta Bor in Stela. Na cilju pa malica in odbojka z Binetovo in Lilijino žogo. Vrnili smo se malce utrujeni, a zadovoljni. V starih časih so nekateri učenci tako pot opravili vsak dan, ko so odhajali peš v šolo in nazaj. Utrinki s pohoda so shranjeni TUKAJ.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost