Skoči na glavno vsebino

Dan slovenskega športa, 23. september, je bil uveden z namenom spodbujanja ljudi k telesni dejavnosti in skrbi za zdravje. Prav zato smo se v 1. a odločili, da bomo to delovno soboto namenili športu, pa četudi z dežnikom, škornji in pelerinami. Najprej smo šli “na kakav” k Soči, potem smo si ogledovali naraslo Idrijco, spoznali nov geografski pojem – hudournik, jo mahnili skozi “deževni gozd” na pobočju Kosovda in se spustili na Postajo. Nadstrešek in klopce na železniški postaji so nam nudili zavetje pri malici, nato nam je postajni prometnik pokazal še spominsko sobo Bohinjske železniške proge. Ko smo se vzpenjali proti Stopcu, nas je sonce že pošteno grelo. Pika na i je bilo skupinsko ustvarjanje z naravnimi materiali ob stezi na Senico.

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost