Skoči na glavno vsebino

Na delavno soboto, 22.9., nam na PŠ Šentviška Gora športnega dne zaradi neugodnega vremena ni uspelo izpeljati. Je pa bil ta dan vseeno športno obarvan. Do malice smo v skupinah  reševali uganke, katerih  rešitve so bile povezane s športom. Uganke smo našli v knjigi Zvezdane Majhen Ni ga čez šport.
Po malici pa smo imeli 2 uri športa. Učenci so najprej tekmovali  v štafetnih igrah, potem pa so odigrali še prijateljsko tekmo  med dvema ognjema.
Ta dan smo spoznavali tudi manj znane športe in se pogovarjali o naših odličnih športnikih.

Športni dan pa smo imeli v sredo. Izpeljali smo tek v okviru množičnega teka za otroke ter orientacijski pohod. Na orientacijski pohod so se učenci podali v treh  starostno mešanih skupinah.  Vse skupine so uspešno prehodile pot, pravilno rešile večino nalog ter našle  prave rastline oziroma dele le- teh. Zelo dobro so se odrezali tudi prvošolci, saj so vztrajali pri hoji ter pomagali  pri reševanju nalog.

Za PŠ Šent. Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek

     

     

     

Dostopnost