Skoči na glavno vsebino

Radovedno sem vprašala otroke, kaj pa je to orientacijski pohod? To je nekaj, ko iščeš pot s pomočjo zemljevida, je odgovoril eden izmed drugošolcev. Res je. Učenci so se sicer odpravili na pot brez zemljevida, so pa dobili navodila za pot z nalogami na posameznih postajah. Na poti so se orientirali s pomočjo trakcev, ki sta jih “Lili in Bine” pozno zvečer namestila ob poti. Poiskati so morali kar enajst postaj. Vseh šest skupin je našlo pravo pot, zato so si na koncu poti prav vsi prislužili aplavz. V zbiranju točk s pravilnimi odgovori na vprašanja pa so bile nekatere  skupine uspešnejše in za prva tri mesta so bile podeljene medalje. Pred in po pohodu je bilo poskrbljeno tudi za različne športne aktivnosti, da nam ni bilo dolgčas med čakanjem pred odhodom na pot in po prihodu na cilj. Po poročanju učencev in učiteljic je športni dan dobro uspel in ga bomo še kdaj ponovili, seveda po drugi poti, saj smo radovedni in si želimo novih poti. Utrinki dopoldneva se skrivajo tukaj.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost