Skoči na glavno vsebino

V soboto, 30. septembra, smo se učenci izbirnih predmetov italijanščina, filmska vzgoja in likovno snovanje v družbi učencev z osnovnih šol Tolmin in Kobarid odpravili na ekskurzijo v Italijo.

Najprej smo si ogledali izvir reke Timav, nato smo so razdelili na dve skupini. Ena se je odpravila v Sesljan, kjer smo si ogledali fotografsko razstavo ter risali in snemali na ulicah Portopiccola. Druga skupina je medtem prehodila Rilkejevo pot med Devinom in Sesljanom. Vsi skupaj smo nato obiskali skoraj 200 let star grad Miramare z originalnim pohištvom in okrasjem. Sledil je ogled Trsta, kjer smo imeli nekaj prostega časa za samostojne oglede in obvezen italijanski gelato.

Na poti domov smo se ustavili še v Marijinem svetišču na Vejni, od koder smo imeli čudovite poglede na Tržaški zaliv. S tem se je naša lepa ekskurzija tudi zaključila.

Zapisala Daša Jeklin, 9. b

      

    

  

 

Dostopnost