V torek, 24. 10. 2023, je mostarske prvošolce obiskal policist Jaka. Najprej je obnovil prometna pravila, ki jih moramo poznati kot pešci, kolesarji pa tudi kot sopotniki v avtomobilu.

Nato smo se z dežniki odpravili po Mostu na Soči. Deževno dopoldne nam je dalo dragoceno izkušnjo, kako ustrezno ravnati v prometu ob slabem vremenu in v nepredvidljivih situacijah, da bodo imeli otroci čim več izkušenj, na katere se bodo opirali, ko bodo na cesti sami. Uspešno smo prečkali cesto na različnih mestih.

Ob vrnitvi smo si ogledali še mobilni zapor v policijskem kombiju ter različno opremo. Policist Jaka je prvošolce spodbudil, naj bodo tudi oni »družinski policisti« in naj starše opozarjajo, da je treba biti pripet z varnostnim pasom in da med vožnjo v nobenem primeru ne smejo uporabljati telefonov.

Starši smo vzor obnašanja v prometu, saj tako otroke najbolje opremimo za varno in samostojno udeležbo v prometu.

Zapisala: Urška Hrast