Skoči na glavno vsebino

V petek so, prav tako kot drugje po Sloveniji, tudi učenci PŠ Podmelec obeležili dan tradicionalnega slovenskega zajtrka. Poudarili so pomen lokalno pridelane hrane in se najedli zdravih dobrot. Po zajtrku  jih je obiskala Andreja Gerbec iz mlekarne Planika Kobarid  ter jim prikazala sodobno pašništvo, pomen zdravega prehranjevanja ter izdelke, ki jih predelujejo iz mleka. Prejeli so tudi prijazna darilca. Učenci 1. in 2. razreda so izdelali še plakat o izdelkih iz moke, učenci 3. in 4. razreda pa so pisali recepte za najboljši kruh. Za zaključek so si vsi skupaj ogledali oddajo Ribič Pepe na temo tradicionalnega slovenskega zajtrka. Vtisi:

Všeč mi je bilo, ker smo imeli lepo okrašeno mizo zjutraj pri zajtrku. (Neja)

Andreji sem postavil veliko vprašanj. (Žiga)

Mize smo obrnili drugače, bilo mi je všeč. (Neža)

Zajtrk je bil okusen. (Nia in Mia)

Zelo dober je napitek Čebelji panj, ki nam ga je prinesla Andreja. (Nejc)

Andreja nam je povedala, kako se izdela izdelke iz mleka. (Jasna)

Dobili smo planike in knjižice. (Žan)

Izvedeli smo, kaj je kmetija Bogata. (Brina)

Najtežje je izdelati sir. (Nuša)

Včasih so v Planiki izdelovali tudi sir z ribami, zdaj pa ga ne izdelujejo več. (Ivo)

za učenke in učence PŠ Podmelec, Andrejka

  

       

    

Dostopnost