Skoči na glavno vsebino

Ob Evropskem tednu zmanjševanja odpadkov (18. – 26. 11.) smo učiteljice Urška, Barbara in Saša združile ideje in organizirale delavnice za učence od 4. do 9. razreda. Osrednja tema letošnjega leta je embalaža. Delavnice so potekale na centralni šoli in PŠ Dolenja Trebuša. S tem tednom smo povezali tudi projekt Eko-paket, ki spodbuja in izobražuje o pravilnem ravnanju z odpadno kartonsko embalažo za mleko in sokove (KEMS), njenem recikliranju in krožnosti.

Ob prijetnem medgeneracijskem sodelovanju so nastali izdelki, ki smo jih namenili za dobrodelni sejem šolskega sklada. Iz kartonske embalaže za mleko in sokove, iz jogurtovih lončkov in starih tulcev so nastali lončki za shranjevanje šolskih potrebščin. Učenci so iz majic izdelali tudi mošnjičke s sivko.

Zapisala Saša Babšek

 

Dostopnost