V ponedejek, 25. 3. 2024, so predstavniki naše šolske skupnosti pripravili občinsko zasedanje Otroškega parlamenta, ki so se ga udeležili še predstavniki OŠ Tolmin in OŠ Podbrdo.

Sejno dvorano v občinski stavbi je napolnila mladostna energija. Odraslim gostom, županu, predstavnikom občine, ravnateljem, novinarjem in drugim, smo pokazali, da se mladi znamo pogovarjat, poslušat drug drugega, sprejemat mnenja in predloge.

Tema letošnjega parlamenta je bila enaka kot lani: Duševno zdravje mladih.

Predstavili smo, katere lani zastavljene aktivnosti smo že izpeljali in kaj nas še čaka.

Soglasno smo ugotovili, da si želimo več druženja v živo ob razvedrilnih, športnih, tematskih vsebinah.

Županu smo postavili nekaj aktualnih vprašanj, ki nas “žulijo”. Na vsa nam je odgovoril in predvsem zagotovil, da bo Občina Tolmin vedno podprla naše predloge in poiskala načine, da jih skupaj uresničimo.

Drugi del srečanja je potekal v Knjižnici Cirila Kosmača, kjer so nam na zanimiv način predstavili knjige, ki nam s svojo vsebino prav tako lahko pomegajo pri izboljšanju našega počutja.

V sredo, 27. 3. 2024, pa se bosta Anton in Nejc iz 8. a udeležila regijskega zasedanja Otroškega parlamenta, kjer bosta zastopala tolminsko občino.