Letos je prag 1. razreda na podružnični šoli Dolenja Trebuša preskočilo 7 prvošolcev: Nika, Tian, Astrid, Lun, Lučkai, Lucija in Martin. Na prvi šolski dan nas je zjutraj obiskal Radio Koper, ki se je z nekaterimi učenci in zaposlenimi pogovoril o prvem šolskem dnevu. Prvošolčke smo pričakali ob 10.00 in imeli kratek kulturni programček, kjer smo jih tudi uradno sprejeli med šolarje. Nato nas je Mojca Maurič presenetila s plesno delavnico. Skupaj smo zaplesali v novo šolsko leto. Pričakalo jih je tudi sladko presenečenje. Potem so jim učenci ostalih razredov naredili »špalir«, kjer so prvošolci ponosno odkorakali do svojega razreda. Tam so skozi mavrično pregrinjalo stopili v 1. razred. Utrinke prvega šolskega dne si lahko ogledate tukaj.

Začetek je vedno poln pričakovanj in veselja. Želimo si, da bo takšno tudi njihovo prvo šolsko leto – mavrično, uspešno in nasmejano.

Zapis in montaža: Barbara Testen Ranković

Foto: Ana Makovec in Maja Mattiazzi